Randevu Hattı: (212) 351 47 00

lazer lipolizBurada lazer lipoliz ve lazer liposuction yöntemlerini teknoloji ve fayladarı açılarından daha yakından inceleyip tercihinizi bilgi sahibi olarak yapmanızı sağlamaya çalışacağım.

Lazer liposuction 924–975 nm dalga boyu lazer ışını ile hem sadece yağ dokusunu seçerek etkisini gösterir, hem de cilt yapısındaki kollajenin ısınmasını sağlayarak cildin daha sıkılaşmasını sağlar. Lazer lipoliz 1064 nm dalga boyu ile yağ dokusunu eritir.

Lazer lipoliz “Lazer Yardımıyla Liposuction” olarak da bilinir. Çünkü operasyon, ucuna lazer fiber takılmış bir kanül kullanılarak gerçekleştirilir. Lazer yağ dokularını ısıtarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar, böylece yağ kolaylıkla dokudan uzaklaştırılabilir. Lazer lipoliz kanamayı ve ameliyat kesisini en aza indirger, genellikle lokal anestezi yeterli olur. Hasta, ameliyatı hafif bir şekilde atlatır, uygulama hastaların 1 gün içinde normal hayata dönmelerine olanak sağlar. SmartLipo ile lazer lipoliz, vücudu inceltmek, kalça yağlarından kurtulmak ve vücudun küçük bölgelerinde yağları eritmek için uygun bir seçimdir.

Lazer liposuction, yağ dokusunu ayırt ederek lazer ile yağları eritebilir. Yağ hücrelerini eritmek için yüksek enerjili lazer ışınlarının kullanıldığı bir işlemdir. Bu sistemin üreticileri, sistemin cerraha tek adımda fazla yağı alma ve deriyi sıkılaştırma imkanı sağladığından dolayı kullanımda olan diğer yağ azaltma sistemlerine göre çok daha iyi sonuçlar verdiğini ifade etmektedir.

Lazer liposuction vücuttaki yağı eriterek cerrahın kanül yardımıyla yağı kolayca almasını sağlayan bir sistem olarak geliştirilmiştir. Ayrıca deri dokusunu ısıtarak daha şekilli bir görünüm sağlamak faydasına da sahiptir. Bu yöntem ayrıca karın kalça ve baldırlar gibi daha geniş bölgelerde çevre dokulara zarar vermeden uygulamak üzere tasarlanmıştır.

Lazer lipoliz mi, lazer liposuction mı?

Lazer liposuction sonucu hemen görmek isteyen ve ameliyatın rahatsızlığını en az düzeyde hissetmek isteyenler için uygun bir seçenektir. Deri dokusunu ısıtma özelliğine de sahip olduğu için, daha kısa zamanda sonuç alınabilir. Deriyi ısıtıcı etkisi sayesinde tedavi uygulanan bölgede daha sıkı ve şekilli bir görünüm elde edilir.

Lazer lipoliz, liposuction sonrasında VelaShape ya da Thermage gibi vücut şekillendirme operasyonlarını da yaptırmak isteyen hastalar için düşünülebilir. Her iki yöntem de farklı faydalara sahiptir. Bir plastik cerrahla bu konuyu görüşmek hangi yöntemin sizin için daha iyi olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Her iki uygulamanın teknik farkını anlatan videoyu seyretmek için tıklayınız.

Op. Dr. Nazmi Bayçın

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir