Randevu Hattı: (212) 351 47 00

koltukaltı terleme tedavisiKoltukaltı terlemesi pek çok kişiyi sosyal açıdan rahatsız eden bir problemdir. Günümüze dek koltukaltı aşırı terlemesi ile ilgili olarak pek çok yöntem denenmiştir. Bunlardan biri, oldukça yaygın olan koltukaltı botokstur. Koltukaltı botoks kalıcı etki oluşturamadığı için belirli aralıklarla tekrarı gerektirmektedir. Kalıcı etki arayışı içindeki kişiler için lazer liposuction, bu alanda çığır açan bir uygulama ile aşırı terleme tedavisi üzerine diğer yöntemlere göre bir adım öne çıkmaktadır. Koltukaltı terleme tedavisi için lazer liposuction uygulamasında, belirli dalga boyundaki lazer ışığının oluşturduğu ısı, ter bezlerini yakar. Bu şekilde koltuk altı bölgesinde aşırı terlemeye yol açan ter bezleri kalıcı olarak tahrip edilir. Yakılarak yok edilen ter bezleri tekrar çıkmayacağı için kesin ve kalıcı etki elde edilir.

Koltukaltı terleme problemi için uygulanan lazer liposuction, her ne kadar ameliyathane şartlarında yapılsa da, genel anestezi alarak uyumasına, hastanede kalmasına, işlem sonrası ağrı duymasına sebep olmaz. Pratik ve hastayı rahatsız etmeyen bir uygulamadır. Önce, koltukaltı bölgesine lokal anestezik ilaç ile hazırlanmış serum enjekte edilir. Enjeksiyonun ardından yaklaşık 5 dakika içinde koltukaltı tamamen uyuşmuş hale gelir. Uyuştuktan sonra lazer kanülünün koltukaltında her noktaya ulaşabileceği bir noktadan minik bir delik açılır. Deliğin içinden lazer ucu sokulur. Lazer ucu, koltukaltı bölgesinde dolaştırılarak deri altındaki ter bezlerinin yanması sağlanır. Ter bezlerinin yoğun olarak bulunduğu alanların tamamı lazer ile taranır. Tek taraflı koltukaltındaki ter bezlerinin yakılması 3-5 dakika sürer. Deri üzerinde açılan delik, dikiş ile kapatmaya gerek kalmaksızın bantlanır. Ter bezleri tahrip edilmiş olduğundan uygulamanın etkisi hemen ortaya çıkar. Uygulama tamamen acısız olup hasta tarafından hiçbir şekilde acı hissedilmez. Bu arada sohbet edebilirsiniz.

Koltukaltı terleme tedavisinin iyileşme dönemi nasıl geçer?

Lazer liposuction işlemi ağrısızdır. Uygulama sırasında koltukaltı uyuşturulduğu için ağrı-sızı hissedilmez. Uyuşukluk geçtikten sonra hissedilen ağrı hafiftir, rahatsız edecek kadar şiddetli olmaz. Birkaç saat sonra hastaneden çıkabilirsiniz. Normal ağrı kesici ilaçlar ile ağrı şikayeti olmaz. Günlük hayatınızı normal şekilde sürdürebilirsiniz. 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Uygulamadan sonra koltukaltı bölgesine bandaj uygulanır. Bu bandajı 1 hafta kadar uygulamakta yarar var. Toplam süresi yarım saatten daha az süren bir işlem ile koltukaltı terleme probleminden ömür boyu kurtulabilirsiniz. İşlemin nasıl yapıldığını gösteren videoyu seyretmek için tıklayınız.

Op. Dr. Nazmi Bayçın

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir