Randevu Hattı: (212) 351 47 00

Lazer liposuction, vücuttaki yağ fazlalıklarının alınması ve vücudun şekillendirilmesi için modern ve etkili bir çözümdür. Uygulama sırasında yağ dokusunu ısıtarak eritmek için fiber lazer kanülü kullanılır. Lazer ısısı ayrıca deriye pürüzsüzlük ve güç veren bir protein olan kollajenin üretiminin artmasını da sağlar. Sonuçta daha güzel, sıkı, ince bir vücut ortaya çıkar.

Cilt altında birikmiş olan yağ dokusunu ve cildi hedefleyen 924–975 nm dalga boyunda özel lazer cihazları kullanılır. Bu dalga boyundaki lazer, SmartLipo, CoolLipo, ProLipo ve Lipotherme gibi diğer tekniklere oranla kullanılan enerji başına 3-5 kat daha fazla yağı eritebilmektedir. FDA onaylı bu lazer cihazlarında kullanılan ışınların dalga boyları, yağ dokusunu eritirken cilt altı dokuyu da ısıtarak cilt yüzeyinde sıkılaşma sağlarlar. Lazer ışınları sadece yağ dokusunu hedeflediği için çevre dokulara etkisi yoktur. Çevre dokuları etkilemediği için bu dokulara, zarar da vermez.

Lazer liposuction nerelere uygulanır?

lazer liposuctionVücudun kalça, çene, iç ve dış uyluk, bel ve yüz gibi farklı bölgelerine uygulanabilir. Ayrıca erkeklerin göğüslerindeki istenmeyen yağları azaltmak için de kullanılabilir. Klasik tekniğe göre daha az riskli olduğu için klasik tekniğin uygulanmadığı koltukaltı ve boyun gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Lazer teknolojisi, incelmek ve vücut şekillendirmek için en modern yöntemlerden biridir. Vücudun karın, kol, kalça gibi vücut yağlarının eritilmesi zor olan bölgelerinde daha fazla şekillendirme isteyen kadın ve erkekler arasında yaygınlaşan bir çözümdür. Normal liposuction işlemine göre daha iyi sonuçlar getirmektedir.

Lazer liposuction tekniğinin diğer bir avantajı çok hassas çalışılabilmesidir. Çok hafif yağ birikintileri dahi eritilerek doku şekillendirilebilir. Operasyon sonrasında tedavi edilen bölgede oluşan şişkinlik ya da ödem oldukça hafiftir. Karın, kol, uyluk ve bel gibi bölgelerde şekillendirme amacıyla da yağ alınabilir, dokulara daha kaslı ve atletik bir şekil verebilir.

Uygun hasta seçiminde nelere dikkat edilir?

Vücudun çeşitli yerlerinde inatçı yağ dokuları iyi görünmenizi engelleyebilir. Bu kişilerde vücut yağlarının vücuttan alınmadan önce eritmek için ileri bir teknoloji ürünü olan lazer liposuction, çağdaş ve modern bir çözüm sunar. Bu uygulama, bölgesel olarak zayıflamak isteyenler için yağların alınması işleminde en iyi sonuçları almamızı sağlamak üzere geliştirilen yenilikçi yöntemlerden biridir. Vücudun sadece belli başlı yerlerinde yağ fazlalıkları olan kişilere uygulanabilir. Kilolu olup da yağ fazlalıkları tüm vücuda dağılmış olan kişiler için uygun değildir. Lazer liposuction kilo vermek için uygulanmaz, bölgesel yağ birikimlerini alarak vücudu şekillendirmek için uygulanır.

Ne tip anestezi ile yapılır?

Tedavi edilen bölgeye bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Lazer liposuction, bel ya da karın gibi bölgelerine uygulanıyorsa herhangi bir acı çekmenizi tamamen engellemek için genel anestezi uygulanabilir. İşlem, belirlenen bölgedeki yağ katmanındaki yağ hücrelerinin eritilmesi ve daha sonra eritilen yağın çok ince bir kanül yardımıyla dışarı atılması şeklinde uygulanır. Lazer fiber vücudun içine uygulandığında yağlar parçalanır. Lazer ısısı sadece yağ hücrelerini eritmez, ayrıca kollajen ve elastan üretimini de arttırarak cildi daha sıkı ve dayanıklı yapar. Bu durum klasik liposuction yerine bu yöntemi seçmenin en önemli avantajlarından biridir.

Avantajları nelerdir?

  • Ameliyattan kaynaklanan rahatsızlık en hafif düzeydedir, nisbeten daha az ağrı yapar.
  • İyileşme süreci hızlıdır.
  • Çoğu zaman lokal anesteziyle uygulanabilir.
  • Ameliyat kesisi, küçücük bir deliktir, kapatılması için dikişe bile gerek kalmaz.
  • İnfeksiyon riski düşüktür.
  • Hem küçük, hem de büyük yağ dokularına uygulanabilir.
  • Vücutta hedef aldığı yağları yok eder.
  • Risk düzeyi düşüktür.

Ayrıca 924/975 kombine lazer uygulamaları, sıkı ve şekilli bir görünüm sağlar. Cildi sıkılaştırır. Ameliyatın nasıl yapıldığını gösteren video animasyonu seyretmek için tıklayınız.

Op. Dr. Nazmi Bayçın

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir